Interesting 1930-ish, stylish ambience, way too crowded outdoors, service with a somewhat stern attitude. Platinumcocktailrelished with pepper is a great choice. Situated on a lively walkway.
The place to be in the very centre of Athens. Music is a must. Everything's great but the service needs urgently a "reconstruction" and the staff must recognize that the venue isn't a tavern.
Fantastic 1930s-themed bar with decor that alludes to the Prohibition era. Pay attention to the small details in terms of the interior design; the owner is an architect. Amazing mushroomcrostini.
Υπέροχο μαγαζί με ιδιαίτερη ατμόσφαιρα. Όλα πολύ προσεγμένα πάνω από όλα όμως σε κερδίζει η διακόσμηση. Καλο & σχετικά γρήγορο σέρβις. Διαθετει και κάποιες επιλογές για να τσιμπήσεις (πίτσα, σαλατες)
The styling and concept is basically influenced by the song and makes a reference to the interwar and prohibition era, introducing a new type vintage-concept bar. Leggi tutto
très agreable service irréprochable on s'y sent bien' Ambiance feutrée nous y sommes allés pour déjeuner et ce fut une agréable découverte éclairage tamisé et surtout pas bruyant. Le soir plus animé
Τα συν:όμορφο μαγαζί,υπέροχη διακόσμηση,φοβερή μουσική!Τα πλην:μωρά κατσαρίδες να περπατούν μέσα στο wc & το πιο αραιωμένο ice tea ever!!Την επόμενη φορά μπορείτε απλά να σερβίρετε σκέτο νερό..
Προσωπικά ίσως το καλύτερο μπαράκι στο στενό της Τσακάλωφ, σίγουρα το πιο όμορφο για εμένα, με ωραίες μουσικές και καλό κόσμο. Προτείνεται εαν βρίσκεστε στην περιοχή, τις βραδινές ώρες όμως.
Σαν ενα αρωμα απο αλλη εποχη..ατμοσφαιρικο,πανεμορφο,οικειο, ενας χωρος που σε μαγευει με το δικο του στυλ..πολυ ευγενικο & εξυπηρετικο προσωπικο,ψαγμενα κοκτειλ κ πεντανοστιμα πιατα!!!!!!
Αυθεντικό ολντ φάσιοντ σε συνοδεία με τα φοβερά ιν χάους παξιμαδάκια.λίγο γκαγκά ο σερβιτόρος κλώνος του πάνου μουζουράκη αλλα οκ το ηπιαμε το ποτό μας και σήμερα
Πολυ ωραια μουσική που σε προδιαθέτει για χορό και πολυ καλη διακόσμηση. Καλοφτιαγμένα κοκτέιλ. Τιμές λογικές για Κολωνάκι. Θα χρειαστεί υπομονη για τις παραγγελίες αλλα το αποτέλεσμα αξίζει! 😉
Όμορφο μαγαζί με πολύ καλή διαρρύθμηση χώρου. Το κοκτέιλ που δοκίμασα (αν και προτεινόμενο από το σερβιτόρο) δε με ενθουσίασε. Μεγάλο μειονέκτημα η τουαλέτα που είναι μία και μοναδική!
Πολύ ωραίος χώρος εσωτερικά, διακοσμημένος με ξύλινα τραπέζια σε σκούρες αποχρώσεις, παλιά αντικείμενα και κλίμα μυστηρίου. Τζαζ ακούσματα. Στα τραπεζάκια έξω όπου γίνεται συνήθως χαμός.
Πολύ όμορφη διακόσμηση και μουσική, εξαιρετικά coctails, αλλά οι υπεύθυνοι εκεί πρέπει να κάνουν κάτι με το σέρβις... Παραλίγο να εξυπηρετηθούμε με self-service 😐
Μα τι μαγαζάρα έχουν φτιάξει οι άνθρωποι?! Vintage διακόσμηση, jazz ακούσματα, και ατμόσφαιρα που σε ταξιδεύει. Πολύ εντυπωσιακές και οι τουαλέτες. Congrats!